PDR چیست ؟

مطالب آموزشی|۱۴۰۲/۱۰/۶
PDR چیست ؟

آسیب دیدن خودروی شما در اثراتفاقات مختلف (مثل بارش تگرگ) می تواند تجربه بسیار ناخوشایندی باشد. خوشبختانه، بیشتر آسیب های ناشی از فرو رفتگی خودرو را می توان با ترمیم آن بصورت بدون رنگ (PDR) جبران کرد. در واقع، کارشناسان می گویند که 80 تا 90 درصد فرورفتگی ها را می توان با استفاده از ترمیم فرورفتگی بدون رنگ یا همان پی دی آر برطرف کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد فرآیند تعمیر فرورفتگی خودرو، با ما همراه شوید.

PDR چیست ؟

درآوردن فرورفتگی بدون رنگ (PDR) تکنیکی است که برای تعمیر فرورفتگی خودرو از طریق تغییر شکل پنل استفاده می شود. با استفاده از این تکنیک، نیازی به پر کردن فرورفتگی یا رنگ آمیزی خودرو نیست( برعکس فرآیندی که در صافکاری سنتی مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی قیمت خودرو تأثیر منفی می گذارد) در طی فرایند PDR، متخصصان از ابزارهای مخصوصی برای فشار دادن و ماساژ دادن فرورفتگی ها استفاده می کنند. اینگونه است که فلز فرورفته به بیرون رانده می شود و خودرو به شکل عادی خود باز می گردد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که این روش ترمیم فرورفتگی خودرو بر روی پوشش رنگ سازنده تأثیری نمی‌گذارد، که بسیار ارزشمند است زیرا ثابت شده است که چندین سال دوام می‌آورد.

PDR در حال حاضر بهترین جایگزین برای روش‌های سنتی تعمیر فرورفتگی خودرو است، زیرا تا حد زیادی مقرون به صرفه‌تر و سریع‌تر از روش‌های دیگر است و همچنین نیازی به رنگ‌آمیزی ندارد. اگر آسیب خودروی شما دارای شرایط انجام PDR باشد، کل فرآیند PDRمعمولاً درطی یک روز انجام می‌شود.

در چه مواردی PDR انجام میشود؟

در PDR، تکنسین‌های ماهر با تکیه به ابزارهای صنعتی سعی میکنند تا مکان‌های دقیقی را بر روی فلز دست کاری کنند تا ارتفاع مناسبی پیدا کند. معمولاً فلز از داخل پانل فشارداده می شود. تکنسین ها همچنین از میله های فلزی برای ماساژ فرورفتگی ها استفاده می کنند. اگر کار PDR به درستی انجام شود، می توان انتظار داشت پانل های خودرو بظور کامل به حالت اولیه خود بازگردد. نواحی آسیب دیده با نور LED روشن می شوند تا به تکنسین ها کمک کند تا در حین انجام تعمیرات، ناحیه فرورفته را به درستی مشاهده و ترمیم کنند.

مزایای PDR

انجام PDR با فواید زیادی همراه است. این روش در مقایسه با روش های سنتی بسیار مقرون به صرفه تر است. همچنین دیگر نیازی به رنگ آمیزی خودرو نخواهد بود. بنابراین، سرعت انجام آن نیز بیشتر است. به دلیل سبک بودن فرایند، هیچ آماده سازی چند مرحله ای مانند آماده سازی سطح ، پر کردن فرورفتگی و رنگ آمیزی . یکی خشک می شود یکی از مهمترین مزیت ها این است که هیچ تغییر رنگی در خودرو شما ایجاد نمی شود و ارزش آن به حالت قبل از آسیب برمی گردد.

تعمیر فرورفتگی بدون رنگ یکی از بهترین روش های ترمیم خودرو در زمانی است که خودروی شما تحت تاثیر ضربه قرار گرفته است. این روش سریع و مقرون به صرفه است و ماشین شما در کمترین زمان به حالت عادی خود باز می گردد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک مرکز PDR تخصصی و واجد شرایط را پیدا کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. شما میتوانید همین حالا با ما تماس بگیرید تا در مورد خدمات تخصصی PDR مشاورین ما به صورت رایگان به شما مشاوره دهند.

021-44013100

09127774123

PDR چیست ؟

PDR چیست ؟

توضیج درباره فرایند ترمیم بدون رنگ یا همان PDR و مزایای آن

خدمات فردا موتورز

خدمات فردا موتورز

خدمات و سرویس خودروهای فرداموتور در مجموعه افشارموتور

 افشار موتور

درباره افشار موتور

گروه خودرویی افشاری کیا (افشار موتور) با سالها سابقه درخشان در عرضه و خدمات پس از فروش محصولات گروه کیا، هیوندای ، فردا موتورزو مکث موتور، یکی از گروه های خودرویی معتبر کشور محسوب می شود.

کلیه حقوق برای گروه خودرویی افشاری کیا (افشار موتور) محفوظ است. طراحی سایت توسط پایدار سامانه